71.300 zł to kwota na godzinę 10.40 (12 stycznia 2009), jaką przekazały wszystkie sztaby kwestujące na terenie Wałbrzycha. Liczenie wciąż trwa. W niedzielę gorąco było w całym Wałbrzychu, najbardziej na Rynku.
Od rana na ulicach, w marketach kwestowało około 350 wolontariuszy. Nikt nie szczędził czasu i nóg. Każdy przemierzał długie kilometry. Wszystkie drogi prowadziły na Rynek, na koncerty, pokazy, licytacje i światełko do nieba. Pierwsza w klimacie etnicznym zaprezentowała się grupa Padma, później scenę zdominował pop, regge, rock. W Wałbrzychu zagrali: Przemek Puk z Fabryki Gwiazd, wrocławska kapela Bethel i wałbrzyska SILENTlive. Największą furorę wywołał koncert gdańskiej grupy Ptaky. Nikt nie powinien narzekać na nudę. Wałbrzyski Ośrodek Kultury zadbał o szereg atrakcji.
- Powstała lodowa rzeźba. Przy sercu chętnie fotografowali się wałbrzyszanie. Rycerze roztoczyli bitwę, ale bez ciężkich ofiar. Uratowano poszkodowanych w wypadku samochodowym. WOŚP wsparli także: policyjny kruk, antyterroryści, policjanci. Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży częstowało pysznymi plackami, zaś prosto z kuchni polowej rozdawano ciepłe posiłki. W sumie grubo ponad 2 tys. porcji. Czynny był także punkt krwiodawstwa - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Zadowolenia z niedzielnej akcji nie kryje Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. 34 osoby oddały 17 litrów krwi.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Dwa złote serduszka wykonane specjalnie na wałbrzyski finał WOŚP przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla sprzedano za 1600 i 1300 zł! W ręce wałbrzyszan trafiły także między innymi: przekazana przez prezydenta Piotra Kruczkowskiego koszulka z autografami reprezentacji polskich koszykarzy, książki „60 lat minęło” Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych z autografami zawodników, prace plastyczne nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Anioły – muśnięcie skrzydeł”, płyty, kubki, koszulki WOŚP. Wałbrzyski finał zakończył się o 20.00 spektakularnym światełkiem do nieba. Organizatorzy, wolontariusze pracowali jednak do późnych godzin nocnych. Wszystkim należą się wielkie podziękowania.
Po co w ogóle gramy? W tym roku, aby wspomóc profilaktykę w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Warto podkreślić, że zbiórka w stylu WOŚP jest organizowana tylko i wyłącznie w Polsce, a jej efekty budzą podziw ludzi zajmujących się w różnych krajach organizowaniem działań charytatywnych.
- Wałbrzych jak zawsze otworzył wielkie serce, co utwierdza w przekonaniu, że nasz wkład w kolejne finały WOŚP jest potrzebny. I jak mówi Jurek Owsiak: będziemy grać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej – zapowiada Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Źródło: wok.walbrzych.pl
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej