sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Alkoholizm: Nasz problem społeczny
2009-02-06 11:55

Nikogo już chyba nie dziwi widok osoby pod wpływem alkoholu na ulicy. Na ulicach miejscowości w powiecie wałbrzyskim co krok można spotkać osobę na niestabilnych nogach. Wielu z nas skazuje takich ludzi na straty i zapomnienie. Alkoholizm to jednak przede wszystkim choroba, która jest uleczalna, ale nie leczona prowadzi do śmierci.
Alkoholizm to choroba, którą zaklasyfikowano do chorób społecznych.
-Obejmuje kompleks zjawisk psychofizycznych, wśród których picie alkoholu dominuje nad innymi zachowaniami mającymi wartość. Uzależnienie od alkoholu jest chorobą pierwotną - mówi Jacek Kasprzak, dyrektor Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze.


Długotrwałe nadużywanie alkoholu powoduje nie tylko spustoszenie w ciele człowieka ale również w jego psychice. Człowiek taki zapomina o ważnych wartościach, o rodzinie i obowiązkach. Ludzie popadają w alkoholizm z różnych powodów. Popychają ich do tego problemy rodzinne, brak pracy, a nawet małe niepowodzenia. Często spotkać się można z sytuacją, gdy alkoholikami są osoby wykształcone, obyte w świecie i inteligentne. Nie ma reguły na to kto może zacząć nadużywać alkoholu a granica miedzy piciem do towarzystwa a nałogiem jest minimalna.
Alkoholików można, tak jak wszystko na świecie, sklasyfikować. Są ludzie, którzy lubią pić i ludzie, którzy muszą to robić. Dla tych pierwszych ratunku raczej nie ma, lecz dla tych drugich istnieje forma ratunku.
- Najważniejszą formą pomocy w placówkach leczących alkoholików jest psychoterapia uzależnienia od alkoholu, zajmująca się mechanizmami tworzącymi tę chorobę – wyjaśnia Telesfor Kasprzak.
Ale są jeszcze mitingi AA, grupy ze wsparciem psychologów a nawet psychiatrów i osób, które ten problem mają już za sobą. Przy wałbrzyskim MOPS-ie działa Komisja Do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to instytucja państwowa pomagająca ludziom nie tylko uświadomić im o istnieniu ich problemu, ale również go rozwiązać. Pomocy potrzebują nie tylko alkoholicy, ale również ich otoczenie: rodzina, dzieci tzw. osoby współuzależnione.
- Całościowy, wzorcowy program psychoterapeutyczny dla osób uzależnionych i członków ich rodzin obejmuje: program psychoterapeutyczny dla osób uzależnionych od alkoholu, program informacyjno-edukacyjny dla członków rodzin; program psychoterapeutyczny dla osób współuzależnionych, program profilaktyczno-terapeutyczny dla młodzieży z rodzin alkoholowych, program psychoterapii dla Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz program pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie – wylicza dyrektor czarnoborskiego szpitala.
Anna Woźniak / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: