sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Ekomuzeum wokół Trójgarbu
2009-03-20 14:28

FEE: Ekomuzeum każdemu kojarzy się z kapciami szeleszczącymi po podłodze i eksponatami zamkniętymi za szybami lub wiszącymi na ścianie. Ekomuzeum "Wokół Trójgarbu" to "muzeum bez murów”, w którym: przyroda, kultura i historia regionu są prezentowane wspólnie, w miejscu ich pierwotnego występowania. Ekomuzeum to najbardziej innowacyjny projekt Fundacji Edukacji Europejskiej.
Celem projektu jest m.in. ochrona i wykorzystanie zasobów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych w regionie wokół masywu górskiego Trójgarb oraz rozwój różnorodnych form turystyki ekologicznej.
Trasa Ekomuzeum przebiega przez miejscowości okalające masyw Trójgarbu: Czarny Bór oraz Stare Bogaczowice. Dodatkowo trasa przechodzić będzie przez Szczawno Zdrój. Szlak Ekomuzeum liczy ponad 40 km na obszarze gmin oraz 9 km szlakami leśnymi. Na całej długości szlaku powstanie 30 przystanków ekomuzealnych, spełniających funkcję turystyczną, informacyjną i edukacyjną. Aby stworzyć Ekomuzeum zainicjowano powstanie Partnerstwa Wokół Trójgarbu. W projekcie biorą udział ww. Gminy oraz Nadleśnictwo Wałbrzyskie i Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu. To porozumienie ponad wszelkimi podziałami, zawarte wśród wysokich świerków Trójgarbu, szeleszczących traw i śpiewających ptaków.


Herman Knoedler - Michael Tiffernus Instytut (Freiburg):
W 2008 r. zacząłem z Fundacją realizację projektu Look Twice, w którym angażujemy społeczność Wałbrzycha do stworzenia „Wzorca Miasta”. Ekomuzeum Wokół Trójgarbu to bardzo podobna idea, z tym że przeniesiona na realia gmin wiejskich i ograniczona do wizji turystyki i ekologii. W tym projekcie najważniejsze jest tworzenie platformy współpracy miedzy samorządem, organizacją pozarządową i mieszkańcami. Bo to właśnie Oni, mogą wziąć udział w tworzeniu markowego produktu turystycznego, który połączy przedsiębiorców, rolników, sklepikarzy, hodowców zwierząt itp. Służę pomocą w przekazywaniu „dobrych praktyk” ze strony niemieckiej.
 

Andrzej Chmielewski - Wójt Czarnego Boru:
Gmina planuje rozbudowywać ścieżki rowerowe, modernizować boiska i park. Pomysł na sieciowy produkt turystyczny dał nam impuls, żeby połączyć siły z sąsiednimi gminami. Obszar Trójgarbu to miejsce bardzo fascynujące. Pracuje w Czarnym Borze już wiele lat i wiem że potencjał tego masywu nigdy nie był wykorzystany. Koncepcja ekomuzealna to połączenie interesów mieszkańców, przedsiębiorców, gospodarzy, sklepikarzy i samych turystów. Obecnie przygotowujemy dokumentację na inwestycję w infrastrukturę turystyczną na ponad 2 mln. zł. Uwierzyłem w koncepcje szlaku bo p. Grzegorz nie dał mi spokoju aż nie przekonałem się, że z tego pieca, może być chleb.
 

Grzegorz Kruszyński - Wiceprezes Fundacji Edukacji Europejskiej:
Gdy spotykałem się z Gminami czy Nadleśniczym, każdy dyskretnie pukał się w głowę. Każdemu Partnerowi rysowałem mapy, ścieżki i opowiadałem o wycieczkach konnych czy biegających narciarzach. Dzisiaj nie trzeba już nikogo przekonywać. Fundacja w ciągu najbliższych lat wybuduje w Witkowie wraz z p. Karoliną Krzanowską ośrodek jeździecki na ponad 24 ha pod samym Trójgarbem. Sam szlak „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu” to 30 przystanków tematycznych (stawy rybne, gospodarstwa agroturystyczne, stajnie, obiekty zabytkowe) połączone w jedną całość. To szlak, na którym każdy może znaleźć coś iekawego dla siebie i zaproponować swój własny pomysł na „eksponat” np. hodowla ziół, produkcja miodu, nalewek, serów itp.
 

Gabriel Grobelny - Nadleśniczy:
Nadleśnictwo posiada niewielkie środki finansowe na działania związane z turystyką. Na co dzień staramy się wspólnie z Gminami i PTTK, w miarę posiadanych środków utrzymywać szlaki turystyczne w należytym stanie. Jestem otwarty na ciekawe pomysły, które nie kolidują z naszą polityką zarządzania zasobami leśnymi. Akurat pomysł na Ekomuzeum Wokół Trójgarbu to nic innego tylko pomysł na dbanie o nasze zasoby. Jeśli rozwinie się ruch turystyczny w obszarze Trójgarbu, to każdy będzie zainteresowany, żeby las nie był dewastowany, żeby zwierzęta były bezpieczne i żeby w rzekach nie pływały puste butelki. Oczywiście nie obciążam tym obowiązkiem turystów, ale razem z uczestnikami tego projektu łatwiej będzie dbać o naturę. Planujemy w niedalekiej przyszłości zmodernizować 21 km dróg leśnych dla potrzeb turystyki aktywnej na Trójgarbie. W ramach naszego wspólnego przedsięwzięcia powstanie 5 wiat turystycznych i być może wieża widokowa na szczycie.
 

Justyna Piasecka - Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy:
To było dla mnie ciekawe przeżycie. Szalone pomysły Grzegorza, którymi od czasu do czasu dzieli się ze mną, zderzyły się z trudniejszym przeciwnikiem tj. gminami i Nadleśnictwem. Byłam ciekawa efektu naszych spotkań, bo sama już w pierwszym momencie byłam przekonana, że rozwój gmin poprzez Ekomuzeum Wokół Trójgarbu jest pomysłem trafionym. Ku mojemu zdziwieniu dość szybko doszło do porozumienia, zwłaszcza, że Fundacja przyjeżdżała na spotkania z gotowymi rysunkami i mapami tego szlaku. W miarę swoich możliwości jako przedstawiciel Urzędu Pracy, włączyłam się do projektu, wspierając realizację zadań. Ostatecznie sześciu bezrobotnym zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy zostanie stworzona szansa nabycia umiejętności związanych z budową Ekomuzeum. Bezrobotni uczestniczyć będą w 6-cio miesięcznych stażach finansowanych przez urząd pracy.
 

Leszek Świętalski - Wójt Starych Bogaczowic:
Widziałem wiele sposobów wykorzystania potencjału wiejskich regionów w Niemczech czy Francji. W każdym z tych krajów robią to inaczej, każdy rolnik ma własny pomysł na turystę. Jedno jest wspólne. Traktują każdy kawałek ziemi, drzewo, starą kaplicę czy cmentarz jako miejsca, o które trzeba dbać, sprzątać, zdobywać pieniądze na renowację. Całe wsie, regiony mają wspólne pomysły na rozwój. Sam brałem udział w zakładaniu „Wrzosowej Krainy” produktu turystycznego na ziemi legnickiej. W ideę Ekomuzeum uwierzyłem od razu bo widziałem podobne pomysły zagranicą. Cieszę się, że możemy współpracować w tym temacie z partnerami, bo przy okazji może rozwiążemy kilka innych wspólnych problemów.
 

Tadeusz Wlaźlak - Burmistrz Szczawna Zdroju:
Szczawno Zdrój nie narzeka na brak turystów. Wciąż inwestujemy w poprawę naszej infrastruktury turystycznej. Co prawda szlak „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”, przebiega obok gminy, łączy się tylko na niewielkim odcinku drogi przy wiadukcie na Strugę, to pomysł wydał mi o tyle ciekawy, że postanowiłem jemu się uważniej przyjrzeć. Stworzenie fragmentu tego szlaku na terenie miasta np. w pobliżu Pijalni Wód, na Wzgórzu Gedymina czy przy Dworzysku, daje naszym turystom i kuracjuszom nowe pomysły na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Gdy nasz kuracjusz będzie miał ochotę odpocząć poza miastem i odetchnąć wiejskim powietrzem, przystanki ekomuzealne w Szczawnie Zdroju, poprowadzą go na Trójgarb. Przy okazji nasze obiekty turystyczne mogą stać również celem turystów owiedzających Czarny Bór czy Stare Bogaczowice.
 

FEE: Po niemal pół rocznych rozmowach, członkowie Partnerstwa Wokół Trójgarbu ustalili ostateczny zakres zadań inwestycyjnych. Jesienią 2008r gdy partnerzy dowiedzieli się, że będą realizatorami projektu „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”, nikt nie spodziewał się, że ekologiczny projekt tak bardzo zintegruje środowisko, że powstanie międzygminny plan nwestycyjny o wartości ponad 12 milionów zł. Szlak „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu” rusza jesienią 2009 r.


Źródło: fee.hm.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: