Biuro Porad Obywatelskich w Wałbrzychu powstało 4 lata temu. Placówka mieści się przy ulicy Mickiewicza i świadczy pomoc osobom, które na co dzień borykają się z problemami natury prawnej. Oczekiwanie na bezpłatną i fachową poradę trwa około tygodnia od momentu zgłoszenia, ale warto czekać na formę takiej pomocy.
- Nasza oferta, od momentu powstania w Wałbrzychu tej instytucji, coraz bardziej się rozrasta. Petentom odwiedzającym nasze biuro mówimy jak radzić sobie z otaczającą ich rzeczywistością w gąszczu pism i spraw administracyjnych i urzędowych - mówi Wanda Bielańska, kierownik Biura Porad Obywatelskich w Wałbrzychu.
Od początku działalności pracownicy biura udzieli wielu porad mieszkańcom Wałbrzycha. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, utworzono kolejne tego typu placówki na terenie byłego województwa wałbrzyskiego. Informacje i porady przekazywane są przez fachowców, na przykład radców prawnych. Osoby z naszego miasta zgłaszają się do biura z wieloma problemami.
- Mieszkańcy naszego miasta najczęściej przychodzą wtedy, gdy ledwo wiążą koniec z końcem. Pytają o to jak starać się o mieszkania socjalne, o pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak napisać odpowiednia podania - wylicza Michalina Bielańska, mediator w BPO.
Biuro Porad Obywatelskich zaprasza do siebie wszystkich, którzy gubią się w gąszczu przepisów prawnych oraz nie wiedzą, gdzie się udać w celu załatwienia swoich spraw. Biuro przyjmuje zainteresowanych od poniedziałku do czwartku. W poniedziałki i środy czynne jest w godzinach od 8.00 do 14.00, we wtorki od 12.00 do 16.00, a w czwartki od 12.00 do 18.00.
Norbert Grabowski / 30minut
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej