sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Wielki dzień
2009-11-12 13:59

Data 11 listopada 2009r. miała w Świebodzicach podwójne znaczenie. Była to bowiem okazja nie tylko do radosnego świętowania 91. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i bardzo wyjątkowa, lokalna uroczystość, związana z uhonorowaniem świebodzickich pionierów. Tych mieszkańców, którzy jako piersi pojawili się w mieście tuż po wojnie i właśnie tutaj postanowili się osiedlić, założyć rodziny, budować gospodarkę, szkoły, tworzyć kulturę. Dzięki nim Świebodzice szybko stały się prężnie rozwijającym ośrodkiem przemysłowym; tutaj już 50 lat temu powstała świetnie zorganizowana spółdzielczość mieszkaniowa, zaczęły działać liczne kluby sportowe, zespoły, itd. Właśnie za to wszystko samorząd postanowił podziękować w wyjątkowym, bo przecież jubileuszowym roku 730-lecia miasta.


Uroczystości związane z obchodami święta narodowego rozpoczęły się o godz. 13. Mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. Św. Mikołaja. Wzięły w niej udział tradycyjnie władze samorządowe z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem na czele, poseł na Sejm RP Anna Zalewska, senator RP Stanisław Jurcewicz, radni miejscy i powiatowi a także licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Po mszy młodzież z Koła Aktywności Twórczej "Amicus", działającego przy Gimnazjum nr 2, zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Po nim nastąpiły krótkie przemówienia, a potem wszyscy przeszli pod talicę upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod którą złożono kwiaty i wieńce.
Druga część uroczystości odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Wręczenie odznaczeń Honorowego Pioniera Świebodzic połączono z otwarciem wystawy, prezentującej miasto sprzed ponad pół wieku. Znalazły się na niej zdjęcia, dokumenty i materiały pochodzące z prywatnych archiwów świebodziczan, udostępnione właśnie na potrzeby całego projektu.

- Pragnę wyrazić najwyższą wdzięczność za to, co Państwo zrobiliście dla miasta, dzięki Wam Świebodzice tak szybko stały się miejscem, do którego chętnie przyjeżdżano z rożnych stron Polski - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Odznaczenia Honorowego Pioniera Świebodzic otrzymało 30 osób, niestety kilkoro z nich nie doczekało tej wspaniałej uroczystości. Wszyscy, którzy odbierali z rąk burmistrza charakterystyczną, opatrzoną herbem miasta plakietkę, nie kryli wzruszenia i radości z takiego wyróżnienia.

Uroczystość poprowadziła Małgorzata Grudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach.
Wystawę można zwiedzać przez najbliższe dwa tygodnie w małej sali MDK przy ul. Wolności 13, w godzinach 10.00-18.00. Szkoły, które chciałby zobaczyć ekspozycję, proszone są o kontakt z Wydziałem Promocji UM.

Następnie wystawa pojawi się w witrynach MBP.
Poniżej przedstawiamy listę wszystkich osób, które otrzymały w dniu 11 listopada odznaczenia i medale:

Pionierzy:
Władysław Baszkiewicz
Józefa Ciszak
Krystyna Donoch
Stanisław Dziduch
Janina Golec
Aleksander Gorzkowski
Bogumiła Jarocka
Alicja Kalafut
Ignacy Karasiński
Janina Krzystek
Kazimiera Kuraś
Ryszarda Moszumańska
Helena Panek
Cyryl Ratajski
Władysław Sasal
Mieczysław Stefaniak
Krystyna Tomczak
Andrzej Trzaska
Andrzej Wankat
Brygida Wielgosz
Lucyna Wiśniewska
Maciej Witkowski
Ryszard Żurakowski
Elżbieta Mroczkowska
Janina Niewitecka
Henryk Gutowski
Halina Gutowska
Zbigniew Gutowski
Wanda Tynowska
Stanisław Tynowski

Inne odznaczenia:
Bogdan Kożuchowicz - Medal Pro Memoria
Tadeusz Fedorowicz - Medal Pro Memoria
Tadeusz Widła - Medal Pro Memoria
Zbigniew Zaniewski - Medal Pro Memoria
Małgorzata Schabowska - Medal Pro Memoria
Zdzisław Pantal - Srebrny Krzyz Zasługi
Anna Bazun - Krzyż Zesłańców Sybiru
Leokadia Kozioł - Krzyż Zesłańców Sybiru

 

www.swiebodzice.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: