sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Wałbrzych - "Innowacyjną Gminą"
2009-11-24 11:49

Wałbrzych otrzymał tytuł "Innowacyjna Gmina" wśród gmin miejskich w regionalnym etapie konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji - 2009". Oznacza to jednocześnie nominacje do szczebla ogólnopolskiego konkursu, który rozstrzygnięty zostanie w grudniu. Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju w Warszawie. Nad konkursem patronat objęli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, PARP, NBP oraz Urząd Patentowy.


Konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji - 2009" jest przedsięwzięciem o zasięgu ogólnokrajowym i ma charakter otwarty. Uczestnikami konkursu byli przedsiębiorcy (firmy - mikro, małe, średnie, duże), gminy (wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie), organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, inne org. pozarządowe), inne organizacje / podmioty (niewymienione w pozostałych grupach), uczestnicy indywidualni (przedstawiciele środowisk akademickich, nauki, kultury, sportu), którzy podejmują i realizują projekty i inicjatywy o charakterze innowacyjnym i rozwojowym oraz banki spółdzielcze (banki małe, średnie, duże).

Wałbrzych jako gmina oceniany był na podstawie kryteriów:

1. zrealizowane inwestycje w rozwój infrastruktury na terenie gminy - ISPA, SAGOP, remonty dróg,
2. zmiany i usprawnienia w obsłudze mieszkańców gminy i partnerów gminy - Biuro Obsługi Klienta, strona internetowa www.um.walbrzych.pl, elektroniczny system obiegu dokumentów i spraw kierowanych do Urzędu (INTRADOK), Certyfikat ISO (PN-ISO 9001:2001) oraz Certyfikat Bezpieczeństwa Informacji (PN-ISO 27001:2007), Certyfikat ukończenia konkursu "Przejrzysta Polska - Przejrzysta Gmina", "wtorki interwencyjne" - spotkania z mieszkańcami, "Punkt Obsługi Przedsiębiorców".
3. usprawnienia we współpracy z inwestorami zewnętrznymi, m.in. warunki specjalne, przygotowanie terenów pod inwestycje - SAGOP, Stara Kopalnia, portal Przedsiębiorczość bez granic
4. podejmowanie inicjatyw/ projektów w zakresie ochrony środowiska - termomodernizacja gminnych obiektów użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, budynki administracyjne), dotacje dla osób fizycznych na zmianę palenisk domowych z tradycyjnych na ekologiczne (udzielono już ponad 660 takich dotacji), uporządkowania kanalizacji sanitarnej przez budowę kolektorów i nowej sieci przyłączeniowej (projekt dofinansowany z funduszy UE - ISPA). Gmina udziela również dotacji z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska inwestorom prywatnym, min. na budowę przyłącza kanalizacyjnego i likwidację szamb oraz unieszkodliwiania azbestu. Dzięki dofinansowaniu ze środków UE, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu zakupiło autobusy z napędem na paliwo ekologiczne CNG, co wpłynęło na dalszą poprawę jakości powietrza w mieście. W 2006-2007 roku rozwiązano problem odpadów. Urządzono składowisko odpadów komunalnych, przemysłowych oraz gruzowisko, rekultywowano nieczynne wysypisko śmieci w dzielnicy Poniatów. Zapoczątkowano selektywną zbiórkę oraz segregację odpadów oraz procedurę uzgodnień w zakresie lokalizacji kompostowni.
5. powoływanie/ posiadanie ośrodków, wspierających lokalną przedsiębiorczość oraz zakres ich oferty/ działania - Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Dolnośląski Park Technologiczny, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Fundacja "Wałbrzych 2000", Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usługowych, Sudecki Związek Pracodawców, Fundusz "MIKRO", "Lokalne Okienko Przedsiębiorczości" przy Urzędzie Miejskim działające w sieci okienek Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punkt Obsługi Przedsiębiorców przy Urzędzie Miejskim, Punkt Szansy działający przy Urzędzie Miejskim jako agenda Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy sp. z o. o. - Fundusz Poręczeń Kredytowych - działająca przy Urzędzie Miejskim "Agenda Lokalna"
6. stopień wykorzystania dostępnych środków unijnych w ujęciu wartościowym - od stycznia 2006 Gmina Wałbrzych i jednostki jej podległe pozyskały środki z dostępnych funduszy UE w wysokości ponad 222,1 mln PLN. Przebudowano 2 wiadukty przy ul. Uczniowskiej - droga dojazdowa do terenów WSSE " Invest-Park", zrealizowano etapy budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla Zrównoważonego Rozwoju Dolnego Śląska, zorganizowano trzy edycje "Polsko - Czeskich targów miast partnerskich". Wykonano renowację budynków bramnych i dziedzińca głównego oraz elewacji Zamku Książ. Dokonano rekultywacji wysypiska odpadów w obszarze Poniatowa. Dla poprawy funkcjonowania informacji turystycznej na obszarze pogranicza Polsko - Czeskiego, udostępniono w Wałbrzychu multimedialne "Kioski informacyjne", przeprowadzono "Konferencję miast partnerskich pn. "Wspólna Europa - przyszłość i perspektywy dla rozwoju przedsiębiorczości", przebudowano zajezdnię miejską oraz wymieniono tabor transportowy na ekologiczny - zasilany gazem ziemnym CNG. Przeprowadzono projekt: "Marginalizacja STOP, Wykluczenie STOP, Bezrobocie STOP", zakończono program wsparcia dla młodzieży przy współudziale wolontariuszy -"Wybieram swoją przyszłość", zbudowano Centrum Aktywizacji dzieci i młodzieży SKATEPARK. W 2008 roku zmodernizowano i rozbudowano halę sportową (lekkoatletyczną) przy ul. Chopina, służącą rozwojowi infrastruktury edukacyjno - sportowej miasta. Ograniczono zanieczyszczenia powietrza poprzez termomodernizację obiektów szkolnych w Wałbrzychu, pozyskano znaczne środki na oczyszczalnię ścieków w Wałbrzychu z Programu ISPA. W 2009 roku realizowanych jest kilka projektów m.in.: "Polsko - czeski internetowy portal gospodarczy", "Wałbrzych - Hradec Kralowe - Miasta kultury", "Poznaj swojego sąsiada", czy budowa infrastruktury drogowej w celu udostępnienia nowych terenów inwestycyjnych o znaczeniu regionalnym w ramach Parku Przemysłowego w Wałbrzychu (SAGOP). Aktualnie są modernizowane i przebudowywane ulice Piastów Śląskich i Jeździecka w celu poprawy dostępności do ponadregionalnej atrakcji turystycznej, kompleksu pałacowo - parkowego "Zamek Książ".
 

 

 

www.um.walbrzych.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: