sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Otwarcie muzeum w Bielawie
2010-01-04 09:36

Otwarcie muzeum w Bielawie Po kilku latach starań powołano do życia Bielawską Placówkę Muzealną. Otwarcie bielawskiego muzeum, mieszczącego się przy ul. Piastowskiej 19 w dawnym biurowcu „Bielbawu”, nastąpiło 28 grudnia.


Głównym celem muzeum jest pozyskiwanie eksponatów dokumentujących życie codzienne w dawnej Bielawie. Już teraz można w nim zobaczyć stare zbiory apteczne z przełomu XIX i XX w., publikacje bielawskich wydawnictw sięgające początku XX w., wydawnictwa nutowe bielawskich kompozytorów, lokalną prasę, przedmioty związane z włókiennictwem, dokumenty (korespondencje prywatne: listy, karty pocztowe), a nawet rękopisy z XVIII w. Bielawska Placówka Muzealna została utworzona w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak twierdzi dr Rafał Brzeziński - dyrektor MBP, - jest to dopiero początek budowania lokalnego muzeum z prawdziwego zdarzenia. Niemniej od samego początku gromadzimy, katalogujemy i przechowujemy pozyskane eksponaty, w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami największych muzeów. W przyszłości znajdą się tutaj działy poświęcone bielawskim wydawnictwom, fotografom, turystyce, teatrom, muzyce, sztuce, przemysłowi czy wyznaniom. Dużo miejsca poświęci się dla sportu tak przedwojennego jak i tego z dnia wczorajszego. Wszyscy odwiedzający to miejsce będą mogli poznać życie codzienne Bielawy wczoraj i dziś. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, muzeum otrzymało od mieszkańców Bielawy przedmioty, stanowiące zalążek zbiorów regionalnych. Tego typu muzea powstają z miłości ludzi do swojej małej ojczyzny – powiedział obecny na uroczystości otwarcia prof. Marek Czapliński z Uniwersytetu Wrocławskiego. W większości zbiory lokalnych muzeów opierają się na eksponatach przekazanych przez mieszkańców, dlatego są one tak bardzo cenne – dodał profesor. Na otwarciu był również prof. Maciej Szymczyk – dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Jak powiedział do zaproszonych gości – Tradycje, również te najbardziej chlubne, wymagają kultywowania. Dobrze się stało, że Bielawa dołącza do miast upamiętniających swe dzieje.

Eksponaty, które do tej pory udało się zgromadzić bielawskiemu muzeum można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30–15.30. Wstęp jest bezpłatny. Muzeum apeluje do wszystkich miłośników Bielawy o wyszukiwanie i przekazywanie wszelkich starych rzeczy, które nierzadko mogą się okazać cennymi eksponatami. Dzięki temu wspólnie zgromadzimy ważne dla tradycji Bielawy skarby i stworzymy miejsce, stanowiące dumę naszego miasta.



Autor: www.bielawa.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: