Gubić jest rzeczą ludzką - problemy lub ból po utracie danej rzeczy jednak i tak doskwierają. Często zaganiani i rozkojarzeni, jadąc autobusem, nawet nie zauważymy jak klucze wypadną nam z kieszeni lub wysiadając pozostawimy na siedzeniu torbę. Od kilku lat Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu prowadzi jednak biuro rzeczy znalezionych, do którego trafiają zgubione przedmioty.
- Informacja o tym, gdzie można odebrać zgubioną rzecz udzielmy pod numerem telefony 74 666 33 43 od godziny 6.00 do 13.00 w dni powszednie. Można dzwonić również bezpośrednio do dyspozytora na numer 74 666 33 40, jeżeli mamy pewność w jakim autobusie zostawiliśmy daną rzecz - tłumaczy Piotr Cynar, zastępca kierownika działu ruchu MPK Wałbrzych.
Sądząc po ilości rzeczy, jakie znajdują się w siedzibie MPK, najczęściej gubione przez wałbrzyszan są parasolki, klucze oraz plecaki szkolne. Rzeczy znajdowane są najczęściej przez kierowcę pojazdu, ekipę sprzątającą lub przez pasażerów. Nie wszyscy klienci MPK postanawiają jednak przekazać kierowcy znalezioną rzecz.
- Niestety, bardzo często się zdarza, że wartościowe rzeczy, jakie zostaną pozostawione w autobusie, nie są oddawane do kierowcy, pasażerowie po prostu je sobie zostawiają. Plecaki i torebki często również dostajemy opróżnione z pieniędzy – dodaje Piotr Cynar.
Przedmioty które trafiają do biura rzeczy znalezionych są katalogowane i odkładane na półkę. Na niej mogą spędzić nawet do 5 lat. Później poddawane są likwidacji.
Jacek Serdeczny - regionalnatv.pl
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej