Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu inicjuje społeczną kampanię, której celem jest wzrost dyscypliny wśród pasażerów. Ma ona uzmysłowić społeczeństwu istotę i konieczność właściwych zachowań pasażerów zmierzających do kasowania biletów, czy też logowania e-kart.
Korzystanie z komunikacji miejskiej to jedna z wielu usług, za którą należy uiścić stosowną opłatę. Niewywiązanie się z umowy przewozu staje się przesłanką do zastosowania radykalnych kroków, jakimi są sankcje w postaci opłaty dodatkowej, czyli tzw. mandatu. Opłata ta jest 50-krotnością ceny biletu normalnego. Niewspółmierność kwoty mandatu wobec ceny biletu w sposób jednoznaczny obrazuje brak zasadności jazdy na "gapę".
Należy w tym miejscu dodać, że istnieje możliwość obniżenia kosztu jednego przejazdu. Walory te można uzyskać korzystając z elektronicznego biletu okresowego "e-karty". W tym przypadku wartość jednego przejazdu może wynieść ok. 90 groszy. Uwzględniając przywileje w postaci ulg przyznawanych, np. dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów należy wskazać, że wartość jednego przejazdu może się wahać w granicach 45 groszy. Tańszej oferty przewozowej na wałbrzyskim rynku komunikacyjnym po prostu nie ma !
Czy zatem warto ryzykować, jadąc na "gapę"? Czy warto narażać budżety domowe na dodatkowe bezsensowne koszty, związane z zapłatą "mandatu"? Odpowiedź jest jedna i prosta - NIE!
Dlatego też powstał społeczny projekt
KAMPANIA NA RZECZ KASOWANIA BILETÓW,
której naczelnym hasłem jest
NIE TOLERUJEMY GAPOWICZÓW - BEZ BILETU NIE MA JAZDY
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej