Place zabaw na terenie gminy Głuszyca zostały skontrolowane przez sanepid, który sprawdził także piasek w piaskownicach.
Na terenie gminy znajdują się trzy place zabaw: przy ulicy Kłodzkiej 61 (okolice ,,Armaty"), przy ulicy Grunwaldzkiej w Ogrodzie Jordanowskim oraz przy ulicy Ogrodowej. Zgodnie z przepisami piasek w piaskownicy należy wymieniać przynajmniej 2 razy w roku: wiosną i latem. Ta natomiast musi być ogrodzona w taki sposób, aby zwierzęta, czyli głównie psy i koty, nie mogły do niej załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych. Zabawa w brudnej, pełnej pasożytów piaskownicy, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia dzieci.
W czerwcu place zabaw zostały uporządkowane, a pan Edward Woźny dokonał niezbędnych napraw uszkodzonych elementów oraz uzupełnił brakujące części urządzeń do zabawy, zmontował także ławki i wszystko odmalował. Piaskownice odpowiednio ogrodził, tj. właśnie w ten sposób, aby do piasku nie mogły wejść zwierzęta. - Mam wnuki, więc wiem, jak niebezpieczna może być zabawa w brudnym piasku albo na niebezpiecznych drabinkach - wyjaśnia.
Place zbaw dla dzieci zostały skontrolowane przez sanepid - stan sanitarno-porządkowy głuszyckich placów zabaw nie budził zastrzeżeń. Uznało także, że piasek w piaskownicach jest czysty.
źródło: gluszyca.pl
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej