sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Obchody 20-lecia Samorządu Terytorialnego w Strzegomiu
2010-09-20 11:23

15 września 2010 r. w Strzegomiu odbyły się uroczyste obchody 20-lecia Samorządu Terytorialnego. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej spotkali się ci wszyscy, którzy tworzyli strzegomski samorząd przez ostatnie 20 lat.

Gośćmi honorowymi spotkania byli profesorowie - Michał Kulesza oraz Stanisław Nicieja.
Profesor Michał Kulesza jest twórcą reformy samorządowej i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie samorządności.



- To Pan profesor Michał Kulesza w jednym z komentarzy w znanej stacji telewizyjnej podkreślił znaczenie rady gminy w podejmowaniu decyzji dotyczącej zaspakajaniu potrzeb jej mieszkańców. Panie Profesorze! Przyjął Pan zaproszenie od Gminy, która dzięki Pana wypowiedzi dotyczącej uchwały Rady o bezpłatnym dowozie uczniów do szkół umocniła się w swojej decyzji i dzięki Pana interpretacji mogliśmy stwierdzić, że faktycznie jesteśmy gospodarzami na własnym terenie. Dzisiaj cieszymy się, że wspólnie z Panem możemy obchodzić święto samorządności w Strzegomiu, prosząc o Pana ocenę funkcjonowania samorządu w okresie ostatniego dwudziestolecia - mówił, witając profesora burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz.

- Reforma administracyjna przebiegała etapami, inaczej się nie dało. Podstawowe reformy trwały 10 lat. Niezwykle istotną zmianą było wprowadzenie bezpośredniego wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów. To była odpowiedź na deficyt przywództwa, brak lidera w samorządzie - mówił o początkach samorządności Michał Kulesza.

W swoim wykładzie prof. Kulesza podkreślał, że samorząd to ludzie. Ono decydują o jego kształcie i oni nadają mu sens. - Istotą samorządu jest samodzielność, a samodzielność oznacza umiejętność rozwiązywania swoich problemów. Samorządu nie da stworzyć się samymi ustawami. Za nimi muszą stać jeszcze ludzie, którzy wezmą odpowiedzialność w swoje ręce i podejmą się pracy. Tak się stało w Strzegomiu oraz w pozostałych gminach naszego kraju.

Prof. Kulesza zaznaczył również, jak ważne jest współdziałanie burmistrza z Radą Miejską. - Dziś radni są jak mężowie zaufania przy burmistrzu. Mają patrzeć na ręce burmistrzowi. Mogą zgadzać się z nim lub nie, ale nie powinni przeszkadzać i walczyć z sobą, bo gminy tylko na tym tracą.

Na zakończenie gość życzył satysfakcji z trudnej pracy, jaką jest praca samorządowca.
Po tym niezwykle interesującym wykładzie odbyła się krótka dyskusja, podczas której radni oraz zaproszeni goście mogli uzyskać odpowiedź od profesora na nurtujące ich pytania.

Chwilę potem głos zabrał burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz:

- Początkowo Rada składała się z większej liczby radnych niż obecnie, a organem wykonawczym był Zarząd Gminy. Wielokrotne zmiany ustawy samorządowej spowodowały jednak, że od roku 2002 ograniczono liczbę radnych, a burmistrz wybierany jest w wyborach bezpośrednich przez mieszkańców gminy. To większa satysfakcja, ale i większa odpowiedzialność. Dzięki wprowadzeniu samorządów gminnych nastąpiło pogłębianie demokratyzacji życia lokalnego, upodmiotowienie mieszkańców, zapewnienie większego i bardziej bezpośredniego dostępu do władzy publicznej. Mieszkańcy znają swojego burmistrza i radnych. Mogą zwrócić się do nich z każdą sprawą. To jedna z największych korzyści wypływających z tych zmian. Zmniejszenie dystansu między władzami gminy a jej mieszkańcami jest szczególnie istotne, ponieważ najlepiej pozwala nam na poznanie problemów społecznych i co za tym idzie skuteczne im zapobieganie. To niezwykle ważne, ponieważ dobro człowieka zawsze musi znajdować się w centrum naszych działań. Musimy o tym pamiętać, podejmując codzienne, często bardzo trudne decyzje i nie mogą go przesłaniać różnice zdań czy spory polityczne. Ogromnym wyzwaniem była dla nas praca w nowych warunkach życia społecznego i politycznego. Musieliśmy zmierzyć się z szeregiem trudności, które związane były z tworzeniem struktur samorządowych. Patrząc z perspektywy czasu, możemy być z siebie dumni, bo z tego zadania wywiązaliśmy się bardzo dobrze.

Burmistrz w swoim przemówieniu podkreślił, jak wiele zadań realizuje samorząd oraz, że dzisiejsze oblicze Strzegomia to efekt zaangażowania burmistrzów i radnych wszystkich kadencji.

- W ostatnich kilkunastu latach tego 20-lecia miałem zaszczyt i przyjemność współpracować i kontaktować się z wieloma z Państwa. Będąc Burmistrzem Strzegomia, sam doświadczam samorządowego trudu. W swojej pracy opinie i uwagi społeczności lokalnej zawsze wysoko ceniłem i z Waszego doświadczenia i mądrości niejednokrotnie korzystałem. Dzięki naszej wspólnej pracy i poświęceniu, nasza mała ojczyzna jaką jest Strzegom zmieniła się i nadal zmienia swoje oblicze. Przyjmijcie więc Szanowni Państwo słowa szacunku, uznania i podziękowania - dziękował Lech Markiewicz.

To ważne święto było znakomitą okazją do tego, aby każdemu z obecnych i byłych samorządowców podziękować z osobna. Burmistrz wręczył więc ludziom strzegomskiego samorządu okolicznościowe medale i dyplomy.
Obchody 20-lecia Samorządu Terytorialnego w Strzegomiu połączone zostały z wręczeniem tytułu Honorowego Obywatela Strzegomia prof. Stanisławowi Nicieji.

Profesor Nicieja jest niezaprzeczalnym autorytetem naukowym z zakresu historii w Polsce. Jego osoba świetnie służy promocji Strzegomia. Profesor zawsze utożsamia się ze swoim miastem, a jego pozycja naukowa znacznie ułatwia promocję naszej małej ojczyzny. Swoją twórczość wydawniczą zawsze przybliża mieszkańcom Strzegomia w czasie spotkań autorskich. Mają one bardzo ważną wartość edukacyjną dla mieszkańców Strzegomia.
- Strzegom zawsze był mi bliski. To miasto zbudowało moją wrażliwość. Dziś cieszy mnie, gdy czuję od jego mieszkańców bardzo pozytywną energię. Jestem dumny, że pochodzę ze Strzegomia. Z radością patrzę, jak miasto zmieniło się na przestrzeni lat, jak wypiękniało - mówił prof. Nicieja, odbierając wyróżnienie z rąk burmistrza Markiewicza oraz przewodniczącego Rady Tadeusza Wasyliszyna.

Honorowy Obywatel podkreślił, iż mimo że dostał w swoim życiu wiele wyróżnień, to będzie dla niego szczególnie ważne. Strzegom jest miastem jego dzieciństwa i młodości.

- Mam do Strzegomia sentyment. Jest to piękne, niezwykle urokliwe miasto, pełne urokliwej architektury oraz gotyckich kościołów. Tu mieszka moja rodzina, moi sąsiedzi. Z tym miejscem wiąże się wiele wspomnień - podkreślał prof. Stanisław Nicieja.

Wszyscy podkreślali pozytywną atmosferę spotkania. Goście mieli okazję, aby zostawić swoje wpisy pamiątkowe w specjalnej księdze. Znalazły się tam słowa podziękowania za organizację uroczystości oraz życzenia dla wszystkich osób związanych z samorządem.

 

źródło: strzegom.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: