sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Hipoterapia w Strzegomiu
2011-01-13 14:29

Od połowy stycznia rozpoczynają się w Stadninie Koni w Żółkiewce zajęcia z hipoterapii. Prowadzić je będzie Katarzyna Figurska wykwalifikowana hipoterapeutka, otwarta i ciepła, kochająca dzieci. Jest studentką psychologii. Jeździectwem zajmuje się od 12 roku życia, lubi pracę z końmi . Dzięki temu, że zna dobrze psychikę ludzi i koni może osiągać bardzo dobre rezultaty w swojej pracy.

CO TO JEST HIPOTERAPIA?
Hipoterapia jest znaną praktycznie na całym świecie metodą rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jest to ukierunkowane działanie terapeutyczne, mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferze fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej, podczas którego specjalnie przygotowany koń stanowi integralna część procesu terapeutycznego. W hipoterapii wykorzystuje się elementy lecznicze, edukacyjne, wychowawcze, rekreacyjne i sportowe wzajemnie się przenikające i wzajemnie na siebie wpływające.



JAK TO DZIAŁA?
Stępujący koń przekazuje impulsy na pacjenta poprzez swój ruch, który u małych koni jest podobny do ruchu człowieka. Powoduje to poprawę równowagi, koordynacji i napięcia mięśniowego.
Już sam kontakt z koniem: czyszczenie koni, głaskanie, karmienie z ręki pozytywnie wpływa na psychikę, zwiększa poczucie własnej wartości i samodzielności osób niepełnosprawnych.

DLA KOGO?
Możliwości tej metody są niezwykle szerokie, od schorzeń typowo fizycznych po upośledzenia umysłowe. Terapia jest skierowana między innymi do osób z:

* Zespołem Downa
* Mózgowym porażeniem dziecięcym
* Stwardnieniem rozsianym
* Dystrofia mięśniową
* Autyzmem
* Upośledzeniami umysłowymi
* Mikrouszkodzeniami centralnego układu nerwowego
* Zaburzeniami emocjonalnymi
* Nadpobudliwością psychoruchową

SPECYFIKA HIPOTERAPII:
Dzięki swoim walorom koń w hipoterapii:

* daje wrażenie ludzkiego chodu przez trójwymiarowy ruch grzbietu końskiego (nauka chodzenia, usprawnianie chodzenia- mogą uczestniczyć małe dzieci- koniecznie siedzące; dzieci z porażeniem, spastyczne, wiotkie);
* hamuje przetrwałe odruchy postawy
* przywraca zaburzoną symetrię mięśni tułowia i koryguje postawę ciała(rozluźnianie i rozciąganie mięśni posturalnych- zwłaszcza dla dzieci z wadami postawy: siad prosty, wzmacnianie mięśni)
* zapobiega przykurczom i ograniczeniom ruchomości w stawach ( zwłaszcza u dzieci z porażeniem)
* zwiększa możliwości lokomocyjne
* pobudza zmysły (specyficzny zapach konia, temperatura, odgłosy, kształt)
* buduje i usprawnia równowagę
* uaktywnia ( wzrost aktywności ruchowej, koncentracji uwagi, dobrego samopoczucia)
* mobilizuje i nie nudzi, jest bezpieczny emocjonalnie ( wycisza, daje poczucie bezwarunkowej akceptacji, jest przyjazny, uczy samodzielności, współpracy)
* relaksuje (wycisza, np. dzieci z nadpobudliwością, dzieci zaburzone emocjonalnie, z problemami wychowawczymi).
* zmniejsza spastyczność mięśni- rozluźnia napięcie mięśniowe przez:

1. Rozgrzanie mięśni (temperatura konia-wyższa od ludzkiej)
2. Rytmicznie kołysanie w stępie
3. Przeciwstawne skręty biodra-barki spowodowanym ruchem konia

FORMY HIPOTERAPII:
Fizjoterapia na koniu- nacisk kładziony na prawidłowe wykorzystywanie właściwości ruchu konia na usprawnianie ruchowe pacjenta (dzieci z dysfunkcjami narządu ruchu);

Psychopedagogiczna jazda konna- wprowadza elementy psychoterapii i pedagogiki, logopedii, uczy i wychowuje. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Przeznaczone są dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, psychoruchowym, zaburzeniami emocjonalnymi, deficytami wzroku, słuchu( np. Autyzm, Zespół Aspergera, depresja, Zespół Downa). W takich zajęcia mogą uczestniczyć także dzieci sprawne ruchowo i intelektualnie( dla takich dzieci zajęcia trwają do godziny czasu);

Terapia z koniem- wykorzystuje emocjonalny kontakt z koniem pomagający pacjentowi w odblokowaniu się i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi. Przeznaczona dla dzieci z zaburzeniami kontaktu społecznego, dzieci wycofane, lękowe, z zaburzeniami zachowania, niedostosowane społecznie.
Jazda rekreacyjna i sportowa dla osób niepełnosprawnych- utrzymywanie rezultatów terapeutycznych osiągniętych dzięki hipoterapii, wypracowanie nawyku stałego podnoszenia sprawności poprzez regularną aktywność fizyczną (także paraolimpiady) .

Więcej informacji o funkcjonowaniu stadniny http://skstrzegom-zolkiewka.pl/

Adres:
Stadnina Koni Żółkiewka
Żółkiewka 27
58 - 150 Strzegom

 

 

źródło: strzegom.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: