sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Pomaga wrócić do życia
2008-09-03 10:02

Agnieszka Godzińska - Kubiak ma 26 lat i od 12 lat porusza się na wózku inwalidzkim. To jednak nie przeszkadza jej w prowadzeniu bardzo aktywnego życia. Skończyła studia, ma męża, córeczkę i pracę. Poza tym jest wolontariuszką Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która pomaga ludziom z urazami rdzenia kręgowego. - Jestem osobą pierwszego kontaktu, która dociera do ludzi po wypadkach lub urazach, które znajdują się na szpitalnych oddziałach. Moim zadaniem jest przekonani ich, że poruszając się na wózku można prowadzić normalne życie. Trzeba jednak nauczyć się pokonywać bariery. Nie tylko te architektoniczne, ale przede wszystkim mentalne - podkreśla Agnieszka Godzińska - Kubiak.


Osoby, do których dociera pani Agnieszka są przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji zapraszane na specjalne obozy. Są one organizowane między innymi w Spale i Zielonej Górze, a wśród uczestników są również dzieci w wieku od 7 do 13 lat z przepukliną oponowo - rdzeniową, poruszające się na wózkach. - W trakcie obozu nasi podopieczni uczą się samodzielności. Np. osoby z porażeniem czterokończynowym, czyli tetraplegią, uczymy posługiwania się sztućcami, ubierania się, przesiadania się na wózek, pod prysznic itp. Poza tym uczestniczą treningach: techniki jazdy na wózku inwalidzkim, ogólnokondycyjnych z elementami siłowni, łucznictwa, tenisa stołowego oraz pływania. Ponadto odbywają się pogadanki na temat profilaktyki przeciwodleżynowej, urologii, uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym, seksu i prokreacji oraz innych ważnych tematów dla osoby niepełnosprawnej - wylicza Agnieszka Godzińska - Kubiak, która jest także odpowiedzialna za program "Pierwszy wózek" w województwie dolnośląskim. W ramach tego programu osoby po urazach rdzenia kręgowego mogą liczyć na bezpłatne dobranie i wypożyczenie wózka aktywnego na 12 miesięcy. - Jesienią planuję rozpoczęcie zajęć dla wszystkich osób chcących nauczyć się poprawnego poruszania się na wózkach. Będą to zajęcia bezpłatne, które będą odbywały się w soboty. O terminie i miejscu będziemy informowali za pośrednictwem lokalnych środków masowego przekazu oraz strony internetowej www.far.org.pl - dodaje Agnieszka Gidzińska – Kubiak. Osoby zainteresowane działalnością pani Agnieszki mogą się z nią skontaktować telefonicznie dzwoniąc pod numer 502 773 528.

 

Źródło: Robert Radczak / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: