sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Spółdzielnia socjalna jest szansą
2008-11-21 16:27

W powiecie wałbrzyskim zarejestrowanych jest 8.509 osób bezrobotnych. Z tego ok. 50% stanowią osoby długotrwale bezrobotne, bez kwalifikacji zawodowych i osoby niepełnosprawne. To grupa osób wykluczona społecznie i zawodowo, która ze względu na istnienie różnorakich barier, ma największe trudności w uzyskaniu zatrudnienia. Grupa ta jest pod tym względem marginalizowana. Szansą na poprawienie tej sytuacji jest tworzenie przez te osoby spółdzielni socjalnych. Ta forma zatrudnienia, powszechna w wielu krajach Europy, w Polsce dopiero raczkuje. Ma być szansą na aktywizację osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Spółdzielnia socjalna to alternatywa dla tych, którzy z różnych powodów (starszego wieku, niskiego wykształcenia i braku kwalifikacji, zbyt długiego przebywania na bezrobociu, niepełnosprawności) praktycznie nie mają większych szans na znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Nie mają też doświadczenia i środków, by od razu samodzielnie założyć własną działalność gospodarczą. Natomiast działając w grupie, na wspólny pożytek, mają większe szanse odbicia się od dna, uzyskania własnych dochodów i podreperowania poczucia własnej wartości. Aby założyć spółdzielnię socjalną, wystarczy pięć osób i dobry pomysł na biznes. Pieniądze na jego uruchomienie mogą pochodzić ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.


Ten specyficzny gatunek spółdzielczości funkcjonuje w polskim prawie od 2004 roku - wprowadziła go ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy /Dz.U.z2004r. Nr 99, poz. 1001 z późn.zm./. Obecnie zasady zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych opisane są w ustawie z dnia 27 kwietnia 2006 r. O spółdzielniach socjalnych /Dz.U.z 2006r. Nr 94, poz. 651/. Nowa ustawa poświęcona wyłącznie spółdzielniom socjalnym, rozwija ideę spółdzielni, opisuje zasady jej zakładania i prowadzenia, wylicza uprawnienia spółdzielni socjalnych. Ze względu na typ i formę prowadzonej działalności dla osób współpracujących w ramach spółdzielni socjalnej nadal ważne są ogólne regulacje dotyczące spółdzielczości zapisane w ustawie z dnia 16 września 1982r. Prawo spółdzielcze (Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 188, poz. 1848 z późniejszymi zmianami). Spółdzielnie socjalne to specjalny rodzaj spółdzielni, tworzonych przez określone grupy osób, które mogą liczyć na wsparcie i specjalne uprawnienia w prowadzeniu działalności. Spółdzielnie mają więc zwiększać szanse bezrobotnych, niepełnosprawnych i innych kategorii podlegających wykluczeniu społecznemu, na zatrudnienie, uzyskiwanie dochodu, poprawę swojej sytuacji materialnej i życiowej. Ta forma wspólnej pracy realizuje także ważne cele społeczne, takie jak tworzenie więzi międzyludzkich oraz reintegrację społeczną i zawodową. Praca w spółdzielni, a także zarządzanie spółdzielnią, opierają się na wspólnym zaufaniu członków i bliskich relacjach. Sprzyja temu wielkość przedsięwzięcia - spółdzielnie socjalne nie powinny przekraczać 50 członków. Zasada współpracy, wzajemnego zrozumienia, zaufania powinna obowiązywać przez cały czas funkcjonowania spółdzielni. Działa ona bowiem w warunkach wolnego rynku. Rynku drapieżnego i niebezpiecznego, przystępuje do walki z konkurencją. I tutaj objawia się rola lidera przedsiębiorstwa społecznego, który powinien być kompetentny i świadomy swojego działania, odpowiedzialny i kreatywny, potrafiący pociągnąć za sobą innych beneficjentów. Ustawa nie przewiduje specjalnej roli dla lidera. Nie daje im specjalnych uprawnień i możliwości, a o ich niezbędności dowiadują się spółdzielcy dopiero w praktyce. Podstawowymi zasadami spół- dzielni socjalnych jest demokracja, wzajemne zaufanie, wzajemna pomoc, zaspakajanie potrzeb członków - a więc są to idee społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwa, w którym nie powinno być osób wykluczonych i pozbawionych szans.
Źródło: Jolanta Glapiak Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: