Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu chce wypracować jeden z najwyższych standardów obsługi w Polsce. Dlatego jako trzeci urząd na Dolnym Śląsku i jeden z trzydziestu w Polsce, bierze udział w pilotażowym projekcie pn. ,,Równość standardem dobrego samorządu” zarządzanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Projekt ma na celu wsparcie urzędów administracji samorządowej w Polsce w realizacji konstytucyjnej i unijnej zasady równości i polityki równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religie, wyznanie i poglądy, wiek, orientację seksualną, niepełnosprawność oraz płeć. - W codziennej praktyce naszego urzędu realizujemy już te zasady. Uważamy jednak, iż szkoleń nigdy za wiele, zawsze można wypracować dodatkowe narzędzia, aby realizować te zadania na najwyższym poziomie w kraju. Dlatego zgłosiliśmy się do projektu - wyjaśnia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.
Efektem realizacji projektu będzie wypracowanie Standardu i Indeksu Równości, czyli zasad, jakie powinny być przestrzegane w ramach usług publicznych świadczonych przez administrację samorządową oraz kompleksowego systemu pomiaru realizacji polityki równościowej, co pozwoli na samodzielne dokonywanie oceny stopnia realizacji polityki równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w danym urzędzie administracji samorządowej. Projekt realizuje Fundacja „Feminoteka” (jako lider), przy współudziale Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Instytuty Laudator oraz partnerów zagranicznych: Uniwersytetu w Maceracie (Włochy), Miasta Vantaa (Finlandia) oraz Stowarzyszenia Fińska Liga Praw Człowieka (Finlandia). Projektem zarządza Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Oprócz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, w projekcie z terenu Dolnego Śląska bierze udział jeszcze Urząd Miasta w Jeleniej Górze i Urząd Miasta w Piechowicach. źródło: 30minut
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej