Po 10 latach od rozpoczęcia budowy wałbrzyska strażnica została ukończona. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce podczas wojewódzkich obchodów dnia strażaka. Uroczystość była również okazją do odznaczenia funkcjonariuszy, którzy wykazali się szczególnym bohaterstwem podczas akcji gaśniczych. - Dziś wykonujemy powierzone zadania w sposób bardzo skuteczny i nie odbiegający w żadnym aspekcie od europejskich standardów – mówił podczas uroczystości Paweł Kaliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu - To kapitał, którego nie można zmarnować i właśnie to stanowi podstawowy dorobek 20-lecia naszego powołania. Nie byłoby to możliwe bez Was, drodzy strażacy, jako że realizujecie najważniejszą z możliwych misji. Bronicie życia i zdrowia obywateli Polski – tłumaczył. Łączny koszt budowy nowego obiektu wyniósł ponad 18 milionów złotych. Realizacja zadanie przeciągała się w czasie, z powodu wypłacania funduszy w transzach, które nie pozwalały na ukończenie kolejnych etapów. Prace nabrały tempa w 2011 roku.
Wtedy to starostwu powiatowemu udało się pozyskać dodatkowe 5 milionów złotych na inwestycję. Nowa strażnica ma poprawić bezpieczeństwo w dwóch największych dzielnicach miasta – na Podzamczu oraz Piaskowej Górze. Ulokowanie budynku przy ulicy Ogrodowej skrócić ma również czas dojazdu do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W strażnicy oprócz jednostek ratowniczo – gaśniczych, znajdzie się również główne centrum dowodzenia zastępami. Oficjalne otwarcie obiektu było okazją do nadania orderów i medali funkcjonariuszom, którzy wykazywali się bohaterstwem podczas licznych akcji oraz oddaniem najważniejszej sprawie – ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Przyznano również zasłużone awanse oraz stopnie oficerskie. Nie zabrakło również uroczystej defilady, która uświetniła obchodu wojewódzkiego dnia strażaka. Red.
źródło: 30minut
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej