Od 21 lat dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, ale ich praca nie zawsze jest doceniana. -Niestety, wam, panie i panowie, rzadko kto dziękuje, natomiast znacznie częściej wytykane są najdrobniejsze błędy i potknięcia.mówił Wojciech Murdzek strażnikom miejskim, którzy w środę obchodzili swoje święto. Dokładnie 21 lat temu powołana w Świdnicy została straż miejska i jak określił komendant Stanisław Rybak, bywały dobre i złe chwile. Przyznał, że służby mundurowe nie cieszą się wielką sympatią i ludzie chętnie wytykają straży błędy. Prezydent miasta Wojciech Murdzek, podziękował jednak za ciężką pracę jaką funkcjonariusze wkładają, by na ulicach było bezpieczniej
.Chcemy by Świdnica wyróżniała się na tle innych miast. A miasto wyróżniające się to miasto bezpieczne. Mam nadzieję, że znajdziecie się państwo wśród docenianych funkcjonariuszy. Dziękuję również tym, którzy są nieobecni, gdyż są na patrolach. Straż miejska obchodzi święto, jednak nie oznacza to, że nikt teraz nie pilnuje porządku.mówił prezydent. W międzyczasie zostały również wręczone przez komendanta straży miejskiej awanse dla Jarosława Grzymka, Jacka Kieliszka, Moniki Wiśniewskiej i Piotra Zbocha. Starszy Inspektor, Marek Fiłonowicz, odczytał również list od posłanki Moniki Wielichowskiej, która podziękowała funkcjonariuszom straży miejskiej za spełnianie swoich obowiązków, które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście. Do tej pory funkcjonariusze straży miejskiej obchodzili swoje święto wyłącznie na komendzie. Prezydent Świdnicy ma nadzieję, że od tej pory będzie bardziej uroczyście. Izabela Patro
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej