sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Zakład Aktywności Zawodowej otwarty
2016-01-27 09:05


Około 5 milionów złotych kosztowała modernizacja oraz uruchomienie Centrum Edukacyjno - Zawodowe Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Mickiewicza 24 w Wałbrzychu.

 



Placówkę utworzono w zabytkowym budynku byłej szkoły podstawowej nr 12. Modernizacja obiektu i utworzenie centrum przez gminę Wałbrzych jest elementem rewitalizacji Starego Miasta. Koszt inwestycji wyniósł 4,881 mln zł, z tego wsparcie PFRON w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu wyniosło 516 tysięcy złotych. W skład Centrum wchodzą: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych (w tym Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy), a także Zakład Aktywności Zawodowej (będący pomostem pomiędzy otwartym a chronionym rynkiem pracy dla ON). Za etap edukacyjny odpowiada Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych (w tym Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy). W szkole kształci się młodzież z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Celem szkoły jest wszechstronna edukacja, kształcenie zawodowe uczniów zintegrowane z lokalnym rynkiem pracy oraz przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym. ZSZS kształci m.in. w zawodach: kucharz, murarz-tynkarz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, blacharz samochodowy.
Etap przygotowania do pracy to zadanie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej. Warsztaty, jako podstawowa forma aktywności wspomagającej proces rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, są wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. WTZ to placówka pobytu dziennego dla 30 uczestników ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Etap pracy zawodowej: Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usługowy „Nadzieja” jako pomost w drodze do otwartego rynku pracy. Jednostka wyodrębniona organizacyjnie i finansowo zatrudniająca 20 osób niepełnosprawnych. Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usługowy „Nadzieja” oferuje specjalistyczne i profesjonalne usługi w zakresie pralnictwa oraz sprzątania. Zatrudnia ogółem 20 osób z niepełnosprawnością, w tym dziesięć osób wykonujących usługi pralnicze i dziesięć osób usługi sprzątania, ponadto osiem osób obsługi i administracji. Usługi sprzątania wykonywane są nowoczesnym, profesjonalnym i specjalistycznym sprzętem, a sposób wykonywania usług jest dostosowany do rodzaju i specyfiki danego obiektu. Swoją ofertę wałbrzyski ZAZ kieruje głównie do dużych podmiotów i instytucji publicznych i niepublicznych, w szczególności do urzędów, sanatoriów, restauracji, zakładów pracy, hoteli, pensjonatów itp. zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych oraz powiatu wałbrzyskiego. Finansowanie działalności ZAZ opiera się w 90 % ze środków PFRON oraz w 10 % z własnych wypracowanych środków.

 



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: