sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Branża usług rozwojowych bez innowacji – co dalej?
2022-04-30 13:48

Jak wynika z najnowszego badania zaprezentowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości aż 64% firm szkoleniowych i doradczych nie podejmuje żadnych działań w zakresie innowacyjności. To niepokojąca liczba, biorąc pod uwagę jak niezbędne jest wprowadzanie przez przedsiębiorców innowacyjnych rozwiązań dla ich firm. Inwestowanie w innowacje stanowi podstawę do rozwoju i umacniania pozycji przedsiębiorstwa w coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce.


W czasie pandemii koronawirusa mogliśmy zauważyć jak istotne dla biznesu jest inwestowanie w nowe rozwiązania technologiczne, cyfryzację i innowacje. Wiele firm szybko zaadaptowała się do nowych warunków i wprowadzała innowacyjne rozwiązania, by poradzić sobie w tym trudnym czasie. Mimo tego, jak pokazuje najnowsze badanie Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego dla branży usługi rozwojowe, zdecydowała większość firm z tego obszaru od dawna nie wprowadziła u siebie żadnych innowacji. Badaniu poddano 1750 podmiotów, z czego dominującą część z nich stanowiły firmy mikro (nie zatrudniające więcej niż 9 osób). Wyniki pokazały, że aż 64% z przebadanych przedsiębiorstw szkoleniowych i doradczych nie podejmuje żadnych działań w zakresie innowacyjności, czyli nie wdrożyło w okresie ostatnich 12 miesięcy żadnych innowacji i nie planuje ich wprowadzać w ciągu następnych 3 lat.

 

Jak mówi Małgorzata Lelińska, dyrektorka departamentu funduszy unijnych i edukacji cyfrowej Konfederacji Lewiatan, w opublikowanym do badania komentarzu:

„- To zaskakujące dane biorąc pod uwagę fakt, że badanie było realizowane podczas pandemii. Ten czas był ogromnym wyzwaniem dla całego rynku usług rozwojowych, z którym większość firm naprawdę dobrze sobie poradziła, błyskawicznie wprowadzając zmiany do swojej oferty – zarówno jeśli chodzi o kontent, jak i sposób świadczenia usług.”

„Jednocześnie 36% pracodawców deklaruje wprowadzenie w firmie innowacji, a 43% stworzenie nowych produktów lub usług, 26% planuje inwestycje w nowe technologie oraz nowoczesne oprogramowanie.

 

Okazuje się natomiast, że ponad połowa pracodawców z tej branży nie wprowadziła i nie planuje wprowadzić usług wspierających edukację cyfrową pracowników: w modelu „just in time” (60%), z wykorzystaniem wirtualnej i mieszanej rzeczywistości (69%) oraz symulacji online lub videolearning (64%). Te dane także nie są optymistyczne, biorąc pod uwagę wysokie zapotrzebowanie na wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu, realizowaniu i ewaluowaniu usługi rozwojowej, a znaczenie tych kompetencji z czasem będzie rosło” czytamy dalej w opublikowanym prze Konfederację Lewiatan komentarzu.

 

Biorąc pod uwagę, że w perspektywie funduszy unijnych na lata 2021-2027 zdecydowana większość środków EFS będzie skierowana na finansowanie rozwoju kompetencji cyfrowych oraz digitalizację możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań w polskich przedsiębiorstwach, również tych z branży usług rozwojowych. To ważny krok dla rozwoju polskiego biznesu i polskiej gospodarki.

 

Dolnośląscy Pracodawcy

 

Źródła:
https://lewiatan.org/branza-uslug-rozwojowych-na-bakier-z-innowacyjnoscia/
https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/branzowy-bilans-kapitalu-ludzkiego-branza-uslug-rozwojowych-raport-z-i-edycji-badan

innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: