sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Roboty pracownikami przyszłości?
2022-09-02 12:02

Często pytając najmłodszych o to jak wyobrażają sobie przyszłość słyszymy opisy futurystycznej wizji świata z rakietami kosmicznymi, latającymi samochodami czy robotami, które będą wyręczać nas w obowiązkach domowych. Wyobrażenia te, napędzane dziecięcą fantazją wydają nam się z reguły nierealistyczne i nieosiągalne, przynajmniej za naszego życia. W rzeczywistości jednak roboty są z nami już od lat, także w naszych domach. Samojeżdżące odkurzacze, które odkurzają a niektóre nawet zmywają podłogę za nas czy inteligentne głośniki takie jak Echo firmy Amazon, które za pomocą inteligentnych komend głosowych są w stanie odpowiedzieć nam na każde pytanie lub zapisać listę zakupów to już codzienność, z której korzysta coraz więcej z nas. Jeszcze więcej takich przykładów można zaobserwować w przemyśle i biznesie.


Robotyka w innowacjach przemysłowych

 

Postęp innowacji związanych z wykorzystaniem robotów w przemyśle jest niezbędny dla rozwoju nowoczesnej gospodarki. Coraz głębsza automatyzacja procesów produkcyjnych w fabrykach może przerażać – obawy związane z eliminacją miejsc pracy z powodu szerszego wykorzystywania maszyn i robotów nie są nowym zjawiskiem. Mimo tego innowacje nie zwalniają.

 

Rozwój technologii takich jak sztuczna inteligencja (ang. artificial inteligence – AI) pozwala na ciągłe udoskonalanie robotów oraz przystosowywanie ich do kolejnych funkcji w przemyśle. Dzięki jej zastosowaniu łatwiej zapobiec awariom oraz błędom jakie mogłyby się pojawić przy ich pracy. Technologie takie jak AI Bin Picking czy AI Error Proofing zastosowane przez Fanuc, wykorzystują zarówno sztuczną inteligencję jaki i uczenie maszynowe, skracając czas nauczenia robota nowych funkcji.

 

„Ten algorytm zabezpieczenia przed błędami pozwala upewnić się, że proces produkcji przebiega zgodnie z planem. Zazwyczaj problemy, które mogą wystąpić podczas produkcji i skutkować wadami produktu, są znane. Działanie algorytmu polega na wykrywaniu braków już na początku produkcji całej serii i usuwaniu wad produkcyjnych jeszcze przed rozpoczęciem masowej produkcji, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty. AI Error Proofing zostało zaprojektowane w taki sposób, by porównywać wzorcowe obrazy z obrazami bieżącej produkcji. Algorytm, po wcześniejszym nauczeniu, jest w stanie przykładowo zweryfikować obecność lub brak przyspawanej nakrętki, rozróżniając obrazy produkowanego elementu z nakrętką i bez niej.” to opis możliwości jakie oferuje AI Error Proofing według strony automatykab2b.pl.

 

Czy roboty zastąpią tradycyjnych pracowników?

 

Innowacje w robotyce i ogólny postęp technologiczny, który wprowadza coraz więcej maszynowych rozwiązań w przemyśle to niezbędne narzędzia dla rozwoju gospodarki. Coraz bardziej wymagający rynek, wzrastająca konkurencyjność, a w ostatnim czasie także problemy z niedoborem pracowników na rynku – wszystkie te czynniki pobudzają inwestycje w roboty. Wraz z nimi rosną niepokoje wśród osób, które obawiają się zastąpienia swojego stanowiska pracy przez wielofunkcyjną maszynę.

 

Te obawy wydają się jednak przedwczesne. Owszem roboty i związane z nimi innowacyjne technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, jednak podobnie jest w przypadku dziecięcych fantazji o przyszłości, minie jeszcze wiele lat nim odkrycia te zyskają ogólne zastosowanie gospodarce.

 

Inwestycje w tym kierunku to jednak wciąż ważny krok, nad którym powinni się zastanowić przedsiębiorcy chcący zapewnić swojej firmie owocną przyszłość. Wyrabianie odpowiednich kompetencji wśród swoich pracowników, szkolenia i kursy oraz zrównoważone wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań to zabezpieczenie przyszłości firmy na miarę wymagających czasów w jakich żyjemy.

 

Źródła:
automatykab2b.pl/raporty/50146-roboty-przemyslowe-raport-rynek/strona/2-innowacje-w-robotyce

innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: