sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Płatności okiem i twarzą - rewolucja nawyków płatnościowych?
2022-12-30 14:34

Oglądając filmy szpiegowskie z lat 80. czy 90., często możemy natknąć się na futurystyczne technologie, takie jak skanowanie odcisków palców czy oka. Technologie te opierają się na biometrii, nauce zajmującej się badaniem zmienności populacji organizmów i są nam bliższe niż może się wydawać. Producenci telefonów komórkowych od lat wykorzystują takie technologie m.in. w celu odblokowania urządzenia przez użytkownika (FaceID w telefonach marki Apple czy odblokowywanie odciskiem palca w urządzeniach Samsunga). Od czerwca 2009 r. odciski palców wykorzystywane są także w celu dalszej weryfikacji w naszych paszportach. Teraz biometria ma szansę zaistnieć w kolejnym aspekcie naszego codziennego życia – płatnościach bezdotykowych.

 

Czym dokładnie jest biometria?


„Biometria jest nauką zajmującą się pomiarami istot żywych w celu określenia ich indywidualnych cech. Nauka ta znajduje obecnie coraz szersze zastosowanie w takich dziedzinach, jak: weryfikacja tożsamości, autoryzacja dostępu do systemów informatycznych, czy identyfikacja. Zaawansowanie badań nad biometrią, skuteczność metod, minimalna możliwość pomyłki w weryfikacji, wpłynęły na coraz powszechniejsze wykorzystanie biometrii w dokumentach.” czytamy na stronie Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA.

 

Cechy badane przez biometrię dzielone są na cechy fizyczne oraz cechy behawioralne. Cechy behawioralne to m.in. sposób chodzenia czy podpis odręczny i sposób pisania na klawiaturze. Cechy fizyczne są natomiast indywidualne i niepowtarzalne u każdego człowieka i są to np. linie papilarne, geometria ucha czy tęczówka i siatkówka oka.

 

Płatności okiem i twarzą prosto z Wrocławia

 

Pionierem zaawansowanych płatności biometrycznych w Polsce i na świecie jest firma PayEye z Wrocławia. Jako pierwszym udało im się skutecznie połączyć jednoczesne rozpoznawanie oka i twarzy, tworząc jeszcze bezpieczniejszy model płatności biometrycznej. Firma skupia się także na jak najlepszym zaprojektowaniu swoich usług zbierając informacje od realnych użytkowników. Dwa lata temu przeprowadzony został ich pierwszy pilotaż na teranie Wrocławia umożliwiający klientom płacenie opierające się na analizie tęczówki oka. Przeprowadzenie takiej próby w niekontrolowanych warunkach, w różnych porach roku i przy różnym nasłonecznieniu, a przede wszystkim na ponad 2 tys. użytkowników pozwoliło na dalszy rozwój technologii stosowanej przez PayEye.

 

Współzałożyciel i prezes PayEye, Daniel Jarząba w wywiadzie dla serwisu komputerswiat.pl odniósł się także do obaw i wątpliwości jakie mogliby mieć użytkownicy w stosunku do płatności biometrycznych. Tak jak kilka lat temu, gdy wprowadzono system płatności zbliżeniowych (technologia NFC) obawiano się, że zostanie wykorzystana ona przez złodziei tak i dziś nowa technologia spotyka się nie tylko z ekscytacją, ale i strachem.

 

„To naturalne, że akceptacja nowych technologii wymaga czasu. Biometria jest dla nas bardzo osobistym identyfikatorem, dlatego też dużą wagę przywiązujemy do edukacji i świadomego upowszechniania oraz bezpiecznego z niej korzystania.
Wiemy, że każda technologia potrzebuje czasu. Do dziś są ludzie, którzy płacą gotówką i nie używają kart, […] jednak każdy z nas podświadomie chce żyć bezpieczniej i wygodniej, a płacenie bezdotykowe daje nam niesamowity komfort płatności. Nasze rozwiązanie jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych na świecie. Po pierwsze – nie ma możliwości dokonania płatności nie intencyjnie, to znaczy nie mając świadomości, że się płaci, a po drugie nasze terminale są zabezpieczone przed każdą formą oszustwa takiego jak, podstawienie zdjęcia, filmu czy jakiegokolwiek innego wizerunku “cudzego oka”.” zapewnia Daniel Jarząba.

 

Dziś prezes PayEye ma nadzieję na dalszy rozwój i ekspansję nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Wierzy i ma nadzieję na to, że firmy takie jak VISA czy MasterCard zainteresują się technologiami PayEye i będą chciały testować je w oferowanych przez siebie usługach.

 

Źródła:
cpd.gov.pl/technologia/biometria/
komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/platnosc-okiem-juz-jest-rozmawiamy-ze-wspolzalozycielem-payeye-o-biometrii-i-jej/p8lx39r

innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: