sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Willa Słodna w Łomnicy na rozruchu
2008-03-18 14:18

Wałbrzyski Klub Wędrowców przy PTTK Ziemi Wałbrzyskiej jako pierwszy poznał jej walory. Na początek zastrzeżenie - „Willa Słodna”, albo „Willa pod Wyciągiem”, to mój pomysł na nazwę nowo zbudowanego obiektu turystycznego w Łomnicy. Wiceburmistrz Tomasz Gromala nazywa ją na razie „Łomnicką chatą”. Mówi, że trzeba będzie ogłosić konkurs, bo pomysłów jest więcej. Wymieniam pierwsze z brzegu: „Gościniec pod Wyciągiem”, „Łomnicka Gazdówka”, „Drewutnia”, „Stodoła”, „Turystyczna Izba”. A może „Willa Aneta” od imienia pierwszej, jak wieść gminna głosi, gospodyni tego budynku. Zakopane ma swoją „Willę Atma”, posiadłość przedwojennego muzyka i kompozytora Karola Szymanowskiego. Optuję za „Willą Słodna” lub ”Gościńcem Słodna” kreujące górę, o której nie wszyscy pamiętamy, a przecież na jej zboczu znajduje się trasa zjazdowa wyciągu narciarskiego, albo prościej „Willa pod Wyciągiem”.


Konia z rzędem temu, kto trafi najcelniej, bo byłoby dobrze, aby nazwa oddała ducha tej budowli. A jest to obiekt na nasze warunki niezwykły.
Cały w drewnie, duży, wyniosły, majestatyczny. Choć tego w pierwszym momencie nie widać, to są w nim trzy kondygnacje. Na dolnym parterze - nowoczesne zaplecze sanitarno-higienieczne i kuchenne, na górnym parterze - izba barowa z kominkiem, paleniskiem grillowym i drewnianymi schodami na piętro biesiadne. Wewnątrz stylowe, drewniane krzesła i stoły, miejsc siedzących kilkadziesiąt, jest gdzie się pomieścić ze sprzętem narciarskim, bo to przecież ma być w pierwszym rzędzie zaplecze dla amatorów wyciągu narciarskiego. No i wreszcie rzecz godna uwagi - nowoczesne wyposażenie kuchenno-barowe, którego nie powstydziłby się najlepszy lokal gastronomiczny. Jest jeszcze coś, co może wywołać dreszcz zachwytu i wzruszenia - wspaniały widok z okien na rozległą panoramę Gór Sowich i Głuszycę z Osiedlem Mieszkaniowym na Słonecznym lub jak to inni nazywają Wichrowym Wzgórzu.

 

Jeśli uda się niebawem utwardzić drogę dojazdową pod górkę by móc skorzystać z wyłożonego płytami parkingu, to ruch w schronisku może być zapewniony i zimą, i latem, bo z różnych względów warto będzie tu pobiesiadować. Po cichu myślę o dobrej kuchni, jeśli trafi ona w ręce fachowca – gastronoma, a jest nim bez wątpienia Aneta Musik, nauczycielka tego przedmiotu w głuszyckim Zespole Szkół. Dała się ona już poznać z dobrej strony, przyrządzając znakomity żurek, rybę po grecku, sałatkę jarzynową dla pierwszych gości obiektu.

 

W piątkowy wieczór 14 marca łomnicki gościniec przeszedł swój „chrzest bojowy”, swój próbny egzamin. Dobrze się stało, że jego uczestnikami byli wytrawni znawcy przedmiotu , bo w swych wędrówkach po szlakach turystycznych Sudetów, zaliczyli już niejedno schronisko i niejeden bar, restaurację. Grupa Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej pod skrzydłami pioniera przewodnictwa turystycznego w regionie wałbrzyskim, Henryka Boratyńskiego, dawała tę gwarancję, że gdyby się nawet coś nie powiodło, to nie spotka się to z dezaprobatą, bo przeważnie starsi turyści, którzy z niejednego pieca chleb jedli, mają w sobie dużo wyrozumiałości i tolerancji. Ale jak się okazało nie trzeba było z tych zalet korzystać. Gospodarze byli przygotowani na medal, można powiedzieć sprawdzili się wszyscy. I burmistrz Gromada jako ogniomistrz rozpalający stos drewna w kominku i główny organizator, piechur Leopold Krysiński (z naszej redakcji), który na próbę rozniecił palenisko grillowe tak skutecznie, że tylko dzięki wiejącym wiatrom udało się przy otwartych oknach i drzwiach rozpędzić kłęby dymu. Okazało się więc, że bezpieczniej będzie podgrzać kiełbaskę w kuchennym piekarniku. Sprawdziła się, jak już wcześniej zostało powiedziane, szefowa kuchni Aneta i jej pomocnicy z Centrum Kultury i szkoły. Przyjęcie składkowe „Wędrowców” zapoczątkowało więc funkcjonowanie obiektu, by już ze spokojem rozpocząć przygotowania do jego oficjalnego otwarcia, które niebawem nastąpi.

Obok władz miejskich i licznych gości można się spodziewać księdza prałata z kropidłem i krzyżem św., aby „chrzest bojowy” zastąpić chrztem prawdziwym, a gościniec mógł spełniać rolę przystani nie tylko materialnej ale i duchowej.
Schronisko pod wyciągiem, to ważny element rozwoju gospodarczego gminy Głuszyca. To dobry przykład jak należy wykorzystywać możliwości jakie przynosi ze sobą Unia Europejska. Łomnica zaczyna coraz wyraźniej powracać do swej przedwojennej funkcji wsi turystyczno-wypoczynkowej. Już nie tylko Łowisko Pstrąga, ale i Willa pod Wyciągiem będą teraz coraz mocniej przyciągać przybyszów z różnych stron Polski i świata. A rozwijający się ruch turystyczny, to szansa i dla Łomnicy, i dla całej gminy.

Stanisław Michalik, „Głos Głuszycy”



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: