sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Dolny Śląsk na czele Polski w ilości startupów
2023-04-12 12:11

Szukając największej ilości startupów w Polsce nie sposób nie zajrzeć na Dolny Śląsk. Region jest obecnie liderem jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych startupów. To właśnie tutaj ich liczba w 2022 roku wyniosła aż 21% w skali kraju. Jak podaje najnowszy raport Startup Poland to aż 12% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Województwo dolnośląskie wyprzedza ilością startupów m.in. województwo mazowieckie i małopolskie.


Co stoi za tak dużym rozwojem startupów właśnie na Dolnym Śląsku? Jaka jest tego przyczyna?

 

To zasługa ludzi!

 

Najważniejsze czynniki jakie mają wpływ na ten sukces to ludzie i współpraca. Ze względu na nieustający rozwój społeczności startupowej w Polsce, możemy zaobserwować powstawanie nowych spółek. Istotne są także wszelkie możliwości nawiązywania kontaktów oraz pomocy ze strony osób doświadczonych. Takim sytuacjom sprzyjają wszelkie wydarzenia startupowe, konferencje, meet upy i uczenie się od siebie nawzajem.

 

Dobry start zapewnia także wparcie ze strony miasta, biznesu czy jednostek prywatnych. Dzięki nim nowe projekty zyskują szansę na rozwój, mogą korzystać z doświadczenia innych oraz zyskują mentoring, który zapewnia dobre rozeznanie w panujących trendach.

 

Rozwój startupowego ekosystemu na Dolnym Śląski rozpoczął się od powiększenia infrastruktury, na którą składają się przestrzenie do współpracy czy laboratoria. Powstawanie kolejnych jednostek wspierających rozwój nowych przedsiębiorstw wpływa na atrakcyjność regionu w oczach startupowców. Pojawił się nie tylko Wrocławski Park Technologiczny, ale również Concordia Design – nowoczesna przestrzen coworkingowa kierująca swoje usługi do firm, freelancerów oraz właśnie startupów. Pojawiły się także liczne projekty wspierające startupy, takie jak WPT Startup Hub czy Design Accelerator. Warto także wspomnieć o pojawieniu się innowacyjnych startupów, które są unikalne w skali kraju i stawiają w swojej działalności na innowacyjne rozwiązania. W branży e-health są to takie firmy jak Calmsie – aplikacja wspierająca terapię osób dotkniętych depresją, a w branży długotrwałego najmu rowerów i skuterów elektrycznych dla kurierów działa GreenMo.

 

A co z przyszłością?

 

Czy Dolny Śląsk ma szansę przebić się w kolejnych edycjach rankingu? Zdecydowanie tak! Od jakiegoś czasu stale znajduje się w czołowych zestawieniach miejsc do inwestowania w startupy. Sam Wrocław został jednym z najważniejszych centrów technologicznych w Polsce i nazywany jest startupową stolicą Polski.

 

Wszystko to dzięki wieloobszarowemu rozwojowi oraz licznym kontaktom – również międzynarodowym. Startup Wrocław nawiązał współpracę z podobnymi sobie podmiotami z Czech, Portugalii, Francji, Niemiec, Włoch, USA, Finlandii, Rumunii, Kazachstanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mołdawii i Singapuru. Otworzyło to drogę do zorganizowania oficjalnych delegacji we Wrocławiu.

 

Dolnośląski ekosystem startupowy liczy ponad 30 inkubatorów i biur coworkingowych, ponad 50 laboratoriów, ponad 100 ośrodków badawczo-rozwojowych oraz informacyjnych, a także ponad 250 startupów. Każdy z tych podmiotów prowadzi działania nie tylko na swój rachunek, ale angażuje się również w projekty poboczne, co łącznie daje liczne inicjatywy!

 

Źródła:
mamstartup.pl/dolny-slask-przyciaga-startupy-i-idzie-mu-to-lepiej-niz-reszcie-kraju-dlaczego/

innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: