Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu zaprasza do wzięcia udziału w III MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ pt.: Relacje i interdy-scyplinarność wyzwaniem współczesności w pedagogice, psychologii, zarządzaniu i inży-nierii zarzadzania, która odbędzie się 6 listopada 2024 roku (środa) w formie online.
Idea wiodąca tej Konferencji zawiera się w haśle: PEDAGOGIKA, PSYCHOLOGIA, ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - INTERDYSCYPLINARNOŚĆ JAKO OŚ WSPÓŁCZESNOŚCI
Myślą przewodnią Konferencji jest inspiracja środowisk naukowych do poszukiwania:
- odpowiedzi na wyzwania wynikające z propozycji orientacji tematycznej Konferen-cji;
- możliwości zwiększania kreatywności i aktywności innowacyjnej zorientowanej na rozwiązywanie problemów współczesnej pedagogiki, psychologii, zarządzania i in-żynierii zarzadzania.
- przestrzeni do interdyscyplinarnego dialogu, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także promowania synergii pomiędzy teorią, a praktyką w obszarach pedagogiki, psychologii, zarządzania i inżynierii zarządzania.
Kierując się kontekstem wyzwań inspirowanych erą cyfrową, pragniemy obecnie skoncen-trować się na problemach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, wiedzy i tech-nologii cyfrowych w pedagogice, psychologii, zarzadzaniu i inżynierii zarzadzania, stanowią-cych instrument intensyfikujący relacje i interdyscyplinarność. W szczególności pragniemy zwrócić Państwa uwagę na teorię, badania i innowacyjną praktykę w procesach realizacji zadań w obszarach:
- pedagogiki (opiekuńczo-wychowawczej, terapii pedagogicznej i nauk o wychowaniu),
- psychologii (psychologii przestępczości, terapii i pomocy psychologicznej, psycho-logii w sytuacjach kryzysowych),
zarządzania (kreatywnością, innowacjami, wiedzą, procesami, jakością, operacyjnego wykorzystanie sztucznej inteligencji, technologii informacyjnych w zarządzaniu, biznesie i inżynierii),
- inżynierii zarządzania – kierunku studiów potwierdzających interdyscyplinarność w teorii i praktyce.
Interdyscyplinarny wymiar III Międzynarodowej Konferencji Naukowej może przyczynić się do podjęcia kompleksowej naukowej dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń specjali-stów z różnych obszarów, co może wpłynąć na powstanie oraz realizację nowych pomysłów, a także pozwoli na owocną dalszą współpracę.
Zakładane cele III Międzynarodowej Konferencji Naukowej:
1) Wspieranie interdyscyplinarności - wymiana interdyscyplinarnej wiedzy, doświadczeń i popularyzacja wyników badań oraz innowacyjnych praktyk uczelni i innych instytucji w obszarach: edukacji, psychologii, opieki i wychowania, szeroko rozumia-nej terapii pedagogicznej oraz zarządzania operacyjnego;
2) Promowanie innowacji i kreatywności - podjęcie dyskursu naukowego nad perspekty-wami rozwoju wyżej przedstawionych obszarów w warunkach dynamicznie rozwija-jących się technologii cyfrowych;
3) Integracja teorii i praktyki - stworzenie przestrzeni do dyskusji, konsolidacji oraz współpracy naszego środowiska działającego we wskazanych obszarach nauki i prak-tyki oraz budowanie trwałych relacji i sieci współpracy między uczestnikami konfe-rencji.
Dzięki obecności przedstawicieli ze świata nauki, praktyków, a także studentów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami, wydarzenie może być wyjątkowo inspirujące dla uczestników Konferencji.
Propozycja orientacji tematycznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej:
- najnowsze koncepcje pedagogiczne i trendy ich rozwoju w warunkach wykorzystania sztucznej inteligencji, wiedzy i technologii informacyjnych;
- problemy i wyzwania wynikające z realizacji zadań dydaktycznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii informacyjnych;
- dylematy i wyniki badań nad procesami holistycznego poznania dziecka;
- innowacje i zmiany kaizen w procesie kształcenia uczniów;
- czynniki integrujące i dezintegrujące proces wychowawczy i dydaktyczny;
- wyzwania w wychowaniu dziecka we współczesnym świecie;
- problemy oddziaływań opiekuńczo-terapeutycznych;
- praca z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami lękowymi;
- terapia i pomoc psychologiczna we współczesnych uwarunkowaniach;
- pomoc psychologiczna w sytuacjach kryzysowych;
- zaburzenia lękowe, panika i fobie społeczne wynikające z obecnej sytuacji;
- rola psychologów i specjalistycznych ośrodków pomocy młodym ludziom;
- trudności w panowaniu nad emocjami, niestabilna samoocena i problemy związane z nawiązaniem i utrzymaniem relacji;
- wykorzystanie psychologii w przywództwie i biznesie
- problemy psychiczne związane z bezrobociem oraz jego skutkami;
- możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w przestrzeni dydaktycznej i nauko-wej;
- zastosowanie sztucznej inteligencji w procesach podejmowania decyzji i realizacji za-dań z zakresu zarządzania;
- funkcjonowanie w przestrzeni biznesowej związanej z zarządzaniem ludźmi (projek-tami, zespołami, pozyskiwaniem klientów, prowadzeniem szkoleń, negocjacji z wyko-rzystaniem warsztatu i narzędzi psychologicznych);
- problemy diagnozy psychologicznej, interpretacji wyników i sposobów ich komuniko-wania;
- sztuczna inteligencja i cyfryzacja jako klucz umożliwiający szeroki dostęp do informa-cji i wiedzy oraz podstawa pracy zespołowej i innowacyjności;
- wykorzystanie współczesnych rozwiązań wspierających działalność innowacyjną ze szczególnym uwzględnieniem cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa;
- wykorzystanie aktualnych standardów jakościowych w procesach doskonalenia organi-zacji;
- znaczenie zarządzania operacyjnego w kreowaniu innowacyjności organizacji;
- integracja automatyzacji i robotyzacji w dobie gospodarki cyfrowej;
- współczesne wyzwania automatyzacji procesów biznesowych;
- integracja technologii w przemyśle 4.0;
- zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna;
- współczesne uwarunkowania i problemy bezpieczeństwa i ochrony danych;
- budowanie innowacyjnych zespołów oraz kultury wspierającej tworzenie organizacji opartych na wiedzy;
- interdyscyplinarność kluczem do sukcesu i rozwoju;
- inne tematy mieszczące się w myśli przewodniej Konferencji.
Świadomość podjętej tematyki zachęca do udziału w interdyscyplinarnym dialogu przedsta-wicieli różnych dyscyplin nauk społecznych, humanistycznych i nauk pokrewnych, zarówno teoretyków, jak i praktyków. Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa odbędzie się 6 listopada 2024 roku w formie zdalnej.
Zaprezentowane referaty zostaną opublikowane w Pracach Naukowych WSZiP które posia-dają swój numer ISBN, a publikacje w nich zawarte spełniają kryteria uwzględniane przy oce-nie ewaluacyjnej dorobku naukowego, a także są satysfakcjonującym sposobem przedstawiania swojej wiedzy.
Aby wziąć udział w Konferencji należy wypełnić i odesłać w terminie do 30 czerwca 2024 roku załączoną na stronie www.wwszip.pl deklarację uczestnictwa. Termin przysłania refera-tów sporządzonych zgodnie z wymaganiami edycyjnymi wydawnictwa znajdującymi się na stronie https://pracenaukowe.wwszip.pl/zasady.html - do 30 września 2024 roku.
Koszt udziału w Konferencji to 300 zł, w tym materiały konferencyjne wydane w formie pu-blikacji.
Liczymy na szerokie zainteresowanie tym wydarzeniem i liczną obecność osób z zagranicz-nych i krajowych ośrodków naukowych, które zajmują się wskazaną tematyką.
Z wyrazami szacunku i nadzieją na przyjęcie zaproszenia.
KIEROWNICTWO NAUKOWE KONFERENCJI
prof. dr hab. inż. Lucjan Kowalczyk
prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Mroczko
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej