sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Nowi Ambasadorowie i ponad 450 tys. dla dzieci w potrzebie
2024-02-19 11:22

Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.


Gala promuje nie tylko Wałbrzych i jego potencjał społeczny. Istotnym aspektem wydarzenia jest rozwijanie koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu. W trakcie każdej gali organizowana jest aukcja charytatywna, która pozwala na przekazanie pomocy finansowej dla najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin z Wałbrzycha i okolic.

 

-W tym roku, poza wsparciem dzieci dotkniętych ciężkimi chorobami, wspólnie z Fundacją Księżnej Daisy von Pless wspomagamy działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, a dzięki Państwa dobrym sercom i hojności zapewnić potrzebującym dzieciom niezbędną pomoc psychologiczną. Wspólnie zmieńmy los najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha- dodaje Anna Żabska

 

-Nasza organizacja pozarządowa zajmuje się głównie działalnością edukacyjną i kulturalną, ale w tym roku będziemy prowadzili zbiórkę na rzecz potrzebujących młodych wałbrzyszan. Jesteśmy dumni i szczęśliwi że możemy wspomóc zamek Książ w Wałbrzychu w organizacji gali Ambasadorów gromadzić środki na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla najmłodszych wałbrzyszan. Księżna Daisy pomagała mieszkańcom naszego miasta - kontynuujemy jej misję – wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

 

Wśród gości i darczyńców gali znaleźli się w tym roku m.in., JKW Księżniczka Sophie Rumuńska, księżna Ede Sapieżyna z synem Łukaszem, prawnuk księżnej Daisy, hrabia Clemens von Stauffenberg z żoną Iris oraz syn obecnego szefa rodu Hochbergów, młody książę Bolko von Hochberg-Pless. Podczas części artystycznej wyjątkowy koncert dał znany i lubiany aktor młodego pokolenia Maciej Musiałowski. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez Sponsora Głównego, firmy mBank, który od początku istnienia Gali wspiera spółkę Zamek Książ w Wałbrzychu w jej organizacji.

 

Sylwetki Ambasadorów Wałbrzycha 2024:

 

Damian Raciniewski – Ambasador Wałbrzycha

 

Damian Raciniewski – ur. w 1975 roku, od 3 roku życia związany z Wałbrzychem, a konkretnie z dzielnicą Nowe Miasto. Przy ul. 22 Lipca uczył się w szkole podstawowej nr 22. Jego tata był górnikiem i pracował w Kopalni Thorez, mama natomiast w branży gastronomicznej. On sam uczęszczał do słynnego "Energetyka".

Na studia wyjechał do Francji, a zawdzięcza to m.in. „koszykówce”. Dziś jest absolwentem 5 uczelni: Université de Rennes 2, WSNHiD w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego, MBA Atlanta oraz Warszawskiego Studium Aktorskiego.

Karierę rozpoczął od pracy dla wielkich marek, francuskiej firmy Legrand, a następnie dla spółki amerykańskiego General Electric. W wieku 30 lat biznesmen porzucił pracę w korporacjach na rzecz własnej działalności, która polegała na sprzedaży praw do wizerunku sportowców. Inspiracją był Maciej Żurawski, bardzo medialny kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Grono klientów szybko poszerzyło się o największe nazwiska - reprezentował już nie tylko osoby, ale również m.in. klub FC Barcelona czy Formułę 1. Na tym sukcesie nie poprzestał. Założył firmę w USA zajmującą się komercjalizacją praw do wizerunku największych gwiazd Hollywood.

Spotkanie po latach z przyjacielem z dzieciństwa i zeszłorocznym Ambasadorem Wałbrzycha, Filipem Mecnerem, zaowocowało powiększeniem portfolio o polskie gwiazdy. Dzisiaj, Damian Raciniewski to wszechstronny przedsiębiorca, inwestor wielu branż. Jego siłą jest zdolność przyciągania wyjątkowych ludzi i współpraca opierająca się na wzajemnej lojalności. Podkreśla, że to umiejętność budowania trwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku jest podstawą jego sukcesu.

Prywatnie obieżyświat, fotograf, aktor i żeglarz. Jako jeden z niewielu Polaków zdobył Morską Koronę Rolexa, startując we wszystkich najtrudniejszych regatach świata. Założyciel zespołu wyścigowego Verva Racing Team, z którym to zdobył Mistrzostwo Świata Porsche. Dumny tata Gabrysi i Hani.

 

Anna Wieczur – Ambasadorka Wałbrzycha

 

Anna Wieczur – to urodzona w Wałbrzychu artystka: reżyserka teatralna, filmowa, operowa i radiowa, scenarzystka oraz coach. Wczesną edukację odebrała w zielonym mieście: w 1993 ukończyła III Liceum Ogólnokształcące, a także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie fortepianu.

Absolwentka Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie wydziału zamejscowego we Wrocławiu, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Studiów Marketingu Kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Coachingu w Szkole Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Jako reżyserka teatralna zadebiutowała w 2001 roku sztuką „O stale obecnych” w Teatrze Małych Form w Londynie. Jej ostatnie spektakle „Amadeusz”, „Cafe Luna” czy „Sztuka intonacji” realizowane na warszawskich scenach odniosły wielki sukces.

Artystka realizuje słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia. Była wielokrotnie nagradzana Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji „Dwa teatry” w Sopocie. Tworzy także spektakle Teatru Telewizji.

Jako reżyserka operowa zadebiutowała realizacją „Kandyda” L. Bernsteina w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Ostatnia jej realizacja operowa to Bal Maskowy” G. Verdiego w Operze Śląskiej. Jej debiutancki film pt. „Być jak Kazimierz Deyna”; został obsypany deszczem nagród. W 2018 roku jej spektakl telewizyjny „Krzywy domek” doceniono na Festiwalu Teatroteka Fest w Warszawie. Otrzymała także Gold Remi Award na WorldFest-Houston International Independent Film Festival w Houston.

Wśród tytułów filmowych wymienić należy także: Jak zostać gwiazdą, Koniec świata czyli Kogel Mogel 4, Poskromienie złośnicy, które odniosło światowy sukces, utrzymując się na pierwszym miejscu oglądalności na platformie Netflix. Film Uwierz w Mikołaja znalazł się na 4 miejscu oglądalności w 2023 roku i przyniósł nominację do Nagród Bestsellery Empiku. Pod koniec stycznia tego roku do kin trafił film Baby Boom czyli Kogel Mogel 5. Twórczość Anny WIeczur to pełna pasji i zwycięstw podróż przez sztukę. Jak mówi artystka, „ma szczęście, że może opowiadać historie”.

 

Tomasz Maroński – ambasador Wałbrzycha

 

Tomasz Maroński to polski artysta i ilustrator, od urodzenia związany z Wałbrzychem. W ciągu swojej artystycznej kariery wielokrotnie udowodnił, że jego talent oraz wyobraźnia nie znają granic. W twórczości łączy zarówno tradycyjne techniki malarskie, takie jak farby olejne, jak i nowoczesne środki wyrazu grafiki komputerowej. Jego znakiem rozpoznawczym są niezwykłe pejzaże i kompozycje utrzymane w fantastycznej stylistyce. Nie brakuje również elementów magicznych, które artysta przekłuł w swojego autorskiego tarota „Maroon”. Twórca zyskał uznanie renomowanych wydawców w Polsce i za granicą, tworząc ilustracje dla książek, artbooków, czasopism oraz dla gier komputerowych i planszowych. Maroński, wszechstronny artysta, nie tylko ilustruje, lecz także tworzy concept arty, logotypy i projektuje okładki albumów muzycznych dla znanych zespołów. Jego wpływ sięga także dziedziny animacji, gdzie pełni role grafika, scenarzysty i reżysera. Jego prace stanowią niezapomniane tła dla filmów i spektakli teatralnych. W 2020 roku został nominowany do nagrody "European Science Fiction Society - Hall Of Fame Awards", co jest uznaniem dla jego wkładu w twórczość science fiction. W tym samym roku artysta rozpoczął również tworzenie modeli, które umożliwiają podziwianie Dolnego Śląska w miniaturze, w tym średniowiecznego Książa oraz podziemi zamku, a także Lisiej Sztolni w Starej Kopalni. Choć talent Tomasza Marońskiego przyciąga pisarzy science fiction z różnych stron świata, on sam korzenie na stałe zapuścił w Wałbrzychu, a od 2014 roku współpracuje z Zamkiem Książ, który ze względu na unikalne położenie i wygląd wydaje się być osadzony w świecie fantasy tego artysty.

 

Źródło: um.walbrzych.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: